Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięRSS Feed

W Niemczech ciągle praca czeka

| Praca Niemcy | 18 sierpnia 2013

Sytuacja na rynkach pracy całej Unii Europejskiej zdecydowanie jest coraz gorsza z powodu pogłębiającego się kryzysu gospodarczego. Do tego w takich krajach jak na przykład Wielka Brytania czy Irlandia próżno w ciemno szukać pracy, gdyż zjechało się tam już tak wielu naszych rodaków iż miejsca jest już dość niewiele. Społeczności tamtych krajów mają także coraz gorsze nastawienie do obcokrajowców, którzy po prostu zabierają im pracę. Okazuje się jednak, że są jeszcze kraje, gdzie czeka dużo pracy dla polaków, a szczególnie dla specjalistów.

Mam tutaj na myśli Niemcy. Jak widać nie trzeba wcale szukać daleko, aby udać się do pracy zagranicą. Praca w Niemczech odbywa się nie tylko za porządne pieniądze i na godnych warunkach, ale także plusem jest bliskość do naszego kraju. Nie będziesz odwiedzał swojej rodziny tylko dwa razy do roku na święta, ale z powodu niewielkich odległości będziesz mógł swobodnie przyjeżdżać na weekendy. Jedynym problemem jest oczywiście to, że niestety w wielu przypadkach konieczna jest dobra znajomość języka niemieckiego.

1155 total views, 1 today

Jak szukać pracy w Anglii?

| Praca Anglia | 18 sierpnia 2013

Pomimo upływu czasu nadal bardzo wiele osób na poważnie zastanawia się nad wyjazdem do pracy gdzieś zagranicę, a szczególnie do Anglii. Problem polega jednak na tym, że tam już nie ma tyle zatrudnienia co wcześniej i naprawdę musimy szukać czegoś tutaj z kraju, aby nie stracić zagranicą wszystkich swoich pieniędzy. Po pierwsze ofert pracy można szukać w internecie. Znajdziecie tam wiele zupełnie darmowych portali, które pozwalają właśnie znaleźć pracę za granicą, nie tylko w Anglii. Ogłoszenia zazwyczaj są bezpośrednio od pracodawców, a więc aby aplikować na pewno potrzebna jest dobra znajomość języka.

Można także korzystać z biur pośredniczących pracę zagranicą. To dobre rozwiązanie tylko wtedy, gdy takie biuro jest sprawdzone i nie wyśle nas gdzieś na plantację do pracy niewolniczej, w której często nie zobaczymy nawet swojego wynagrodzenia. Ciekawostką jest tutaj to,  że obecnie nasze urzędy pracy także wysyłają ludzi zagranicę. To zdecydowanie najbardziej bezpieczna forma, gdyż zatrudniając się na przykład w Anglii poprzez urząd pracy na pewno nie zostaniemy oszukani.

1068 total views, 2 today

W Norwegii najmniej oszustw związanych z pracą

| Praca Norwegia

| 18 sierpnia 2013

Nawet ci, którzy nigdy nie wyjechali do pracy zagranicę doskonale zdają sobie sprawę z tego jak łatwo jest paść ofiarą oszustwa. Znany jest niejeden przypadek, gdzie ludzie wysyłani są do wręcz niewolniczej pracy za którą nie dostają wynagrodzenia. Mieszkają w ponurych piwnicach i jedzą najgorsze z możliwych jedzenie. Nie jest to oczywiście typowe, ale naprawdę ciężko jest znaleźć dzisiaj dobrą pracę gdzie nie będziemy wyzyskiwani. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku Norwegii gdzie spotkamy się z zupełnie innymi ludźmi.

 

Najbezpieczniej do Norwegii

 

Jeśli nie chcesz skończyć na niewolniczej plantacji truskawek to naprawdę Norwegia spełni Twoje wymagania. Można tutaj pracować nawet do 6 miesięcy bez pozwolenia, a granice są w pełni otwarte. Norwegowie chętnie przyjmują do pracy naszych specjalistów, ale także czasowa praca fizyczna dla młodych ludzi chcących dorobić trochę grosza się znajdzie. Ważne jest także nastawienie społeczne. Tutaj ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni do obcokrajowców i zdecydowanie nie zostawią nas w trudnej sytuacji.

1295 total views, 1 today

Praca za granica w Holandii

| Praca holandia

| 18 sierpnia 2013

Jeśli ktoś dopiero teraz decyduje się na wyjazd do pracy za granicę to niestety, ale nie jest już tak dobrze jak jeszcze kilka lat temu. Teraz zdecydowanie nie można jechać w ciemno do pracy za granicę. To dlatego, że niestety nie ma jej już tyle. Musimy po prostu najpierw poszukać pracy poprzez firmy działające w naszym kraju. Pośrednictwa pracy bardzo chętnie wysyłają dzisiaj ludzi do Holandii. Pracy w Holandii nadal jest całkiem sporo dla naszych rodaków i co ważne jest ona za bardzo rozsądne pieniądze. Korzystając z pośrednictw niestety bardzo łatwo można paść ofiarą oszustwa i na przykład namówić się na niewolniczą pracę.

 

Zarejestruj się jako bezrobotny

 

Jeśli chcesz wyjechać do pracy za granicę bezpiecznie to po prostu zarejestruj się jako bezrobotny. Urzędy Pracy bardzo często posiadają oferty pracy za granicą, a w tym także i w Holandii. Najważniejszym warunkiem w tym wypadku jest oczywiście znajomość języka obcego, najlepiej angielskiego. Udając się do pracy za granicą przez Urząd Pracy naprawdę możesz mieć pewność, że nie stracisz swoich pieniędzy i nie padniesz ofiarą oszustwa.

1286 total views, 0 today